Jsem v kosočtverci

7. dubna 2015 v 21:06 | Šklíba |  Téma týdne+nářky k tomu
Před nedávnem se mi do bytu nastěhovali dva cizí lidé. Jeden chlápek a jeho ženuška čtyřicátnice. Nevím sice jak dostali moje svolení, aby mi vůbec chodili na oči, a taky nevím kdo jim dal klíče, ale jsem si na sto procent jistá, že to byla moje největší chyba v životě.


Ehm, nevím jak, ale vypadá to, že to jsou moji rodiče. Sice nevím jak, poněvadž jsem inteligentnější než oba dohromady a vzhledově jsme naprosto jiní (že by adopotvaná?), ale asi to tak bude. Včera nás se sestrou donutili jít na Velikonoční oslavu rodiny a všichni nás poznávali, takže... Takže to bude muset být kurevská pravda (tím pádem jsem v piči jak jsem psala víš). Nevím, protože se mi zdá, že si docela libují v sado-autoritativní výchově (není snad normální, aby mi moje vlastní matka přála výprask koženým řemenem popřípadně jezdeckým bičíkem). Jako kdyby toho nebylo málo jsou to ke všemu rasisti a mám být údajně ráda, že respektují naše základní lidská práva. Jsou netolerantní, "fotr" mele samí sračky a ke všemu si o nás myslí, že jsme anarchistky/satanistky/popřípadně obojí.
Matka je typická ženská ve středních letech. Někdy mi dokonce připadá, jako kdyby vůbec nežila, protože se celej den válí na gauči, pořád spí anebo nám vyžírá ledničku. Je to něco jako Robin pro Batmana (fotr). Co řekne to platí. Co řekne tak se to musí stát. Když spí musí celej svět držet hubu, aby vyspinkala svoji těžkou práci (prodavačka v butiku). Sama se vidí jako milou ženušku, hipsterku a naprosto vhodnou matku. Dovolte se mi zasmát (HA-HA-HA, bitch). Na to aby mohla být vůbec matkou musela by s náma umět mluvit, ne se jen ozvat, když je na blízku fotr. Taky by musela mít aspoň nějaký názory a být tolerantní. Musela by aspoň kurva vědět, že existuju. Že kolem ní se netočí celej svět, že jsou na planetě ještě jiní lidé. Mučení povoleno, milánkové. Prej je možná i znovu těhotná. Hluboce lituju to děcko se sem možná narodí, protože tohle je ta nejhorší rodina kterou by si vůbec mohl zvolit. Jo, vím, že existují i horší. Ale mezi rodinami s středním příjmem, s rodiči co jsou závislí jen na cigárách a chlastu jsou rozhodně ti nejhorší. Hele, mamko, čum se, žiju! Mohla bys být tak hodná a nepřukrocovat to co řeknu? Zkus si aspoň chvíli nevymýšlet a radši uvažovat...

A ty taťko... Tobě bych mohla založit rovnou celej blog. Tvoje oblíbená věta: "Nezájem." mě taky nezajímá, takže si ji rovnou můžeš strčit do prdele. Nezajímá mě co si myslíš, nezajímají mě tvoje názory, nezajímá mě to co chceš říct. Přesně jako tebe. A mimochodem... Svět není jen o pořádku, není o tom, že když budu mít uklizeno v pokoji, že budu nějaká jiná. Nebo že to tak zůstane. Nech mě laskavě na pokoji. Myslíš si, že když budu mít čistej koberec, tak budu mít i automaticky dobrý známky. Že celej svět bude najednou žůžovoučkej, přesně takovej, jak bys chtěl. Můj svět taky za něco stojí, takže ho nebudu podřizovat tomu tvýmu. Nemusíš sem chodit, když nechceš vidět ten "bordel". Nic by se tím nezměnilo, ignoroval bys nás pořád stejně a naše "rozhovory" by se pořád točili kolem toho, co jsem měla na oběd, a jak bylo ve škole. Kdo ví... Možná že kdybych tady zhebla, tak by sis toho ani nevšiml. Ale bavíš mě. Fakt že jo. Když příjde sestra s bindi na čele, tak se začneš smát, že právě přiletěla z Afriky kde lovila bizony. Velký potlesk. Jako vážně? Proč se tomu směje i matka? Copak jste oba dva tak vysmažený? A, ano, mám nějaký názory. Jsem svéprávna osoba, mám mysl pevně ukotvenou v hlavě, takže mi nemusíš říkat co budu dělat se svým tělem. Vadí ti, že ráda piju kafe (divím se, že mi říkáš narkomanko... víš vůbec co to znamená, když mi takhle říkáš...)? Mě zas vadí, že si už ráno v neděli napranej jak pervol. Za bílýho dne. Že máme na zemi víc láhváčů jak minerálek. Když tady nebyla matka, chodil jsi do hospody každej den. Hlavně že nemáme ani na jeden pojebanej šampon.

Měli by jste si to v hlavě srovnat. Nebo nás dobrovolně nechat být, poněvadž to že nám vyhrožujete (wtf) bičováním kde čím nebo fackami nás nijak nedojme. Síla je tady v hlavě, milánkové. A narozdíl od vás si pamatuju co jsem dělala. Narozdíl od vás umí žít. Máte všechno co jste kdy chtěli. Všechno s čím se každej spokojí. Proč žádat víc. He-he-he. Jste mojí noční můrou, jste mým zlým snem a já se nemůžu dočkat až od vás vypadnu. Nikdo by mi nedokázal posloužit tak dokonale odpudivým vzorem jako jste vy. Mamko, taťko. Nikdy nechci skončit jako vy.


V dalším životě se radši rozmyslete, jestli nějaké děcka vůbec chcete.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Máš rád svý rodiče?

Ano (je mi 12 až 20) 78.4% (109)
Ano (je mi do 11 let) 1.4% (2)
Ne (som puberťák) 10.8% (15)
Ne (je mi nad 20) 7.9% (11)
Ne ( je mi pod 11) 1.4% (2)

Komentáře

1 Claire Claire | E-mail | Web | 11. dubna 2015 v 14:25 | Reagovat

Hele moje rodina taky není žádná idylka (f.ex. táta, ještě když jsme s ním bydleli, byl v těždý fázi alkoholismu a gemblerství, k tomu trochu fetoval), ostatně proto jsem se odstěhovala už v 18-ti. Není to žádná sláva a co se tak bavím s lidma, všude je to s rodičema tak nějak nešťastný.
Idea dokonalý rodiny, jaká je v každym zasranym americkym filmu, je sračka. Tak to prostě neni.

Držim palce a přežij to. A jdi si zahulit, to pomůže.

2 V. V. | Web | 12. dubna 2015 v 13:20 | Reagovat

Máme to podobné, moje matka je celý dny doma, nepracuje, jelikož má něco s kolenem a jen tak si nemůže dovolit hodně chodit. Umí perfektně německy, jelikož je z německé rodiny a ve škole se musela učit česky, protože žili v česku, na jejím místě bych hledala nějakou práci doma a využila toho, že umím německy, ne, ona chlastá, vožralá jak hovno, doma nic neudělá. Táta nás drží nad vodou, pracuje, stará se o nás ( po finanční stránce) ale i tak, občas je někdy na hlavu, příjde mi, že jsem adoptovaná, že tyhle geny mít nemůžu, oproti nim jsem inteligentní, říká to i moje babička... Jsem na intru (díky bohu) na víkendy jezdím domů, s tím, že si chci odpočinout od náročného týdne, jelikož mám školu do 5. Ne, já přijedu domů a musím dělat to, co by měla dělat žena v domácnosti. Starám se o zvířeta, uklízím, vařím... vařit sjem se naučila tak, že máma mi nikdy neuvařila oběd nebo večeři, když byla opilá, takže takhle jsem se naučila vařit abychom s tátou nechcípli hlady. Otec je hloupej, já bych dávno mámu poslala na léčení. Teď už to nemá cenu. V poctatě jsem se vychovala sama ... Rodiče netuší jakou mají doma dceru, nechodím na žádné kalby, nefetuju, nekouřím, občas si dám panáka, ale jednou třeba za 3 měsíce. Jenže místo toho, říkají, jak jsem neschopná, vůbec mě neznají, vyhrožují mi, nadávají do kurev a piče, třískají  dveřmi a já jen se slzama v očích čekám, až budu sedět ve vlaku na intr.
Lidi kolem mě občas nechápu, pochopí jen ten, co má doma něco podobného... ten mi rozumí.

3 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 12. dubna 2015 v 13:40 | Reagovat

[1]:

[2]:
Když si to tak čtu tak si říkám, že jsem dopadla celkem dobře... :D Rodiče jsou už jen z principu na piču, anžto nás maj jen krmit a "vychovávat" a na to taky zapomínaj
P.S: díky za radu :D

4 Loretten Loretten | Web | 28. dubna 2015 v 11:13 | Reagovat

Taky si myslím o našich svoje. Hlavně o otci. I moje hovory s nim se točí kolem toho co bylo ve škole k obědu. Snaží se, ale já o jeho snahu nestojim. Kdyby se s mamou rozvedli, bylo by to byla lepší.

Tobě přeju pevný nervy. Někdy v noci, kdy ještě nemají vyřvane hlasivky, je to potřeba.

5 Silwiniel Silwiniel | Web | 28. dubna 2015 v 12:34 | Reagovat

To je fakt silnej článek...Já jsem doma taky prožívala peklo, hlavně kvůli nevlastnímu otci. Bylo to strašný a kolikrát jsem kvůli tomu myslela na sebevraždu. Taky jsem v sobě měla hrozně hluboce zakořeněný, že nikdy nechci být jako rodiče...Nakonec jsme začala žít sama, máma se vrátila k mému vlastnímu tátovi a jsou spolu spokojení. A já mám úžasného přítele, se kterým jsem šťastná. Takže nezoufej, někdy člověka život umí překvapit i příjemně :)

6 Anior Anior | 28. dubna 2015 v 13:17 | Reagovat

Je to opravdu sepsané jako... no... pravda? Ale podle mě, to je krutý. (Smysl jako týrání) Znám spoustu lidí, co ze sebe dělaj primadonnu a myslí si, jak sjou skvělí. Nikdo je nikdy nesmí vyrušit a co řeknou, je svaté. Vpodstatě ti rozumím, ale o čem píšeš, bych asi zažít nechtěla. Jsou moc sebestřední a nevnímají okolí nebo co potřebují jejich děti. Smutné. Skutečně tě lituju, ale jestli to bude opravdu TAK strašné, asi bys mohla zavolat na linku bezpečí... Snad se to zlepší a do té doby ti držím palce! :)

7 Kitty 11 Kitty 11 | Web | 28. dubna 2015 v 14:08 | Reagovat

Ja mám rada svojich rodičov :)

8 Angela Angela | 28. dubna 2015 v 14:15 | Reagovat

Je to smutný. Já žiji jen s mámou, která si prožila taky nelehké období (vdova). Cigarety byl její svět, trochu i alkohol, trochu jsem měla podezření že nás obě nechá udusit plynem. (jako, asi byla opilá, protože mi to sama naznačila.)
Pak se to zlepšila, po třech letech si konečně někoho našla. Ted´ se mi zdá že žijeme jako št´astná rodinka :-)
Možná jsou tví rodiče v nelehké situaci, možná je problém v práci, nebo tak, ale někdy se to spravý :-)
Za každým deštěm je duha.

9 Aries Aries | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 14:29 | Reagovat

...a přesně tyto články mě nutí si říct, že se mám kur*a dobře i přesto, jak si na svůj život a rodiče furt stěžuji.
Držím palce, ať se máš lépe!:)

10 el el | 28. dubna 2015 v 14:37 | Reagovat

Hm, nikto to nemáme ľahké. Je som si s mojim otcom tiež vytrpela svoje. Od mojej mamky je o 20 rokov starší a pretým mal nejakú inú ženu, tá sa zabila na aute. Mamu si zobral iba preto, že naňho jeho rodičia naliehali, nech si niekoho nájde. Nikdy ju nemiloval, po svadbe ju dokonca začal nenávidieť. Ožratý bol takmer neustále, nepamätám sa, že by som ho niekedy videla triezveho. Mamu stále psychicky ponižoval, robil si z nej handru. Mňa bežne ako šesťročné decko nazýval fľandrou, čo sa nikdy nemala narodiť. Niekedy chytil také afekty, že mne alebo bratom vtrhol do izby a všetko tam rozbombardoval, roztrhal nám učebnice, všetko. Keď som na druhý deň dostala poznámku v škole, lebo som nič nemala, vylepil mi facku. Môžem si za to sama. Aj som sa bála si na narodky k sebe niekoho pozývať, lebo ma pred nimi vždy ponižoval, a kričal na mňa že som hnusná socka. Jednoducho, peklo. Keď som mala 12, matka sa s ním našťastie rozviedla, obdivujem ju za to. Dnes má už nového priateľa a je s ním šťastná. A to je podstatné.

11 Kečup Kečup | Web | 28. dubna 2015 v 14:46 | Reagovat

Mě rodiče nazvali autistkou jen kvůli tomu, že moc nemám ráda společnost, tudíž ani nechodím ven. Povinností rodičů ze zákona je nejen povinnost vyživovací, ale také například péče o zdraví (jak fyzické, tak psychické)...

12 surpan surpan | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 14:55 | Reagovat

Škoda, že je potřeba zažít peklo, aby se dal napsat bravurní článek.
Rád bych řekl, že jednou se to změní, že jednou budeš mít rodiče ráda. Ale pro tebe bude vysvobození osamostatnění.

13 surpan surpan | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 15:00 | Reagovat

[11]: Někteří rodiče žijí v jiné době. V té, kdy bylo vše jednodušší, méně uspěchané. Mnohdy se v době vůbec neorientují. A mladí zase mnohdy pochopí, až dospějou, že ne vše, co dělali bylo špatně a mnohdy to bylo myšleno dobře, ať už byl výsledek jakýkoliv.
Vztah rodiny by ale neměl být brán právně. Mít povinnost, mi přijde dost sobecké i od tebe. Problém je někde uprostřed, možná kdyby ses svěřila, šlo by všechno lépe. V dnešní době nemůžou jen čekat, až ty jim povíš o svém problému. Mají jistě problémů nad hlavu. Uživit rodinu není jednoduché, ale to jednou poznáš.

14 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 16:01 | Reagovat

[8]: No teda, udusit plynem... Někdy mám pocit, že rodiče se snaží stáhnout děcka dolů s sebou. Ale snad vám šťastnej konec vydrží ... :)

[10]: Otec je ve výbuších vzteku podobnej, vyletí a pak se diví: "Proč brečíš, vždyť ti nic nedělám." Jinak tvý mámě patří i můj obdiv, je fajn, že se nebála s tím skončit.

[12]: Bravurní... Teda děkuju, ctím si toho. Jinak ano, asi by se museli kompletně změnit aby se to nějak urovnalo. My prostě k sobě nepatříme.

15 Kiara Kiara | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 16:08 | Reagovat

Je to pěkně na nic. Proč téměř nikde kolem sebe nevidím šťastné a spokojené rodinky, jak je tomu ve filmech?
Já například zažívám rozvod rodičů, který je pravým opakem slova "klidný". Oba moji rodiče se chovají nadmíru sobecky, jednu dobu, kdy si je nějak sociálka testovala, se mi oba věnovali víc než kdy dřív, teď, jak mi je osmnáct a už se na mě tolik jako na jejich dítě nepřihlíží, mě téměř ignorují. Jsem ráda, že jsem zatím dost silná, aby mě to neovlivnilo do extrémní míry, i když mě to samozřejmě už tak hodně ovlivňuje. :)

16 Jess Jess | Web | 28. dubna 2015 v 16:08 | Reagovat

Chybí mi v anketě možnost ano, mám je ráda a je mi nad 20. Protože tu bych přesně zaškrtla. Chápu tvoji zášť, nikdo není dokonalý, ale je to jejich život. Ty vyrosteš, odstěhuješ se a budeš mít klid.

17 Natálie Natálie | Web | 28. dubna 2015 v 16:19 | Reagovat

Ve své rodině máš zřejmě podivné postavení. Příliš nechápu tvé rodiče, kteří tě sami nerespektují a nastěhují se do tvého bytu. Částečně jsem neporozuměla tomu, proč si jim vlastně poskytla ubytování. Vůbec se tě nezeptali nebo jste v té době měli ještě dobré vztahy?
Držím ti palce. :)

18 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 28. dubna 2015 v 16:30 | Reagovat

No, nemáš to ľahké, možno, keby si sa s nimi porozprávala, ale neverím, že za tie roky si to ešte neskúsila. V tomto ti asi nepomôžem, skús sa s tým nejako zmieriť, buď rada, že aspoň nejakých máš.

19 sarushef sarushef | Web | 28. dubna 2015 v 16:49 | Reagovat

A na tobě to viditelně taky nechalo následky :D Co takhle míň nářků, obviňování a víc přemýšlení?

20 Sayuri Sayuri | Web | 28. dubna 2015 v 16:59 | Reagovat

Ja žijem len s otcom, kedže moja matka tiež nebola nejako extra dobrá ale naštastie bol otec natoľko múdry, že ju vyhodil až sa zaprášilo a teraz ju ani nepoznáme. Zatiaľ čo my dvaja spolu máme dobrý vzťah, sme skôr ako kamaráti, podporujeme sa a podobne. Mrzí ma, že ty to tak nemáš, ale viem aké ťažké to môže byť, tiež som si niečo prežila. Asi jediné, čo by som ti povedala je, že sa nevzdávaj, citát "Po búrke vždy výjde slnko" je pravdivý a raz sa aj ty budeš mať dobre. Držím palnce :)

21 ChilliPepper ChilliPepper | Web | 28. dubna 2015 v 17:31 | Reagovat

Řekl bych, že rodiče žili v jiné době, tak není moc důvodů proč je mít nerad.

22 Ellí Ellí | Web | 28. dubna 2015 v 17:32 | Reagovat

Panejo, a to já  si někdy stěžuju, jak se mám mizerně, ale když čtu tvůj článek a komentáře pod ním, jsem na tom vlastně skvěle...
Jo, jasně, že to není dokonalý - táta je trochu cvok, máma histerka a někdy se všichni pěkně zhádáme, ale...
Nikdo u nás nepije, nekouří a většinou panuje celkem příjemná atmosféra... :)
Tobě držím palce, určitě se časem všechno zlepší! ;)

23 Van Vendy Van Vendy | Web | 28. dubna 2015 v 18:21 | Reagovat

[13]:Výborný komentář, bravo!

24 Van Vendy Van Vendy | Web | 28. dubna 2015 v 18:24 | Reagovat

Šklíbo: je to těžké, srovnat se s faktem, že rodiče nejsou ideální, nebo rovnou s faktem, že rodiče stojí za belu. Někdy jde jen o nedorozumění a člověk jim porozumí, až když dospěje.
Ale máš jednu velkou šanci: mít vlastní dítě, založit vlastní rodinu a uspořádat si život podle vlastních představ. Mít ráda svoje děcko a vychovávat je, jak nejlíp umíš, být s partnerem a vycházet spolu, a žít svůj vlastní život.

25 Greg Freak Greg Freak | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 18:32 | Reagovat

Tvrdohlavost, trapnost a maloměštáctví, tos popsala polovinu rodičů v týhle zemi.

26 parboiled parboiled | 28. dubna 2015 v 19:04 | Reagovat

Odporný vulgární článek.
Nic tě neopravňuje takhle o nich veřejně mluvit.
Přijdeš mi v tomto článku nenávistná a odporná takže víš co?
Co když si to jejich jednání zasloužíš?

27 Maggie Maggie | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 19:09 | Reagovat

Tenhle článek mě vážně zaujal. A chápu tě. Měla jsem to podobně než se máma s fotrem nerozvedla a teď nežijeme sami ;) a vážně si to pěkně vystihla. Pobavilo mě to a přitom jsem si připomněla ty svoje rodiče.

28 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 19:37 | Reagovat

[17]: Tohle je myšleno jenom obrazně, jakože se stali jinými lidmi a já jsem si ani nestihla uvědomit jestli je ve svém životě chci

[19]: Třeba abych krásně mohla ohýbat hřbet a nechala si šlapat po snech, že?

[24]: Nemyslím si, že jim to budu zazlívat do konce života, ale prostě nechci skončit jako oni a vyhlídka na život jakej si popsala je fakt pěkná, díky za podporu :)

[26]: Stejně jako si lidi v ostatních komentářích zasloužili hnusné chování od svých rodičů, že? Přece každej spratek který si umí postěžovat si zaslouží netoleranci, viď? Jinak když tě to pobuřuje nemusíš to vůbec číst, od tohohle je svoboda vrátit se na původní stránku...

29 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 19:40 | Reagovat

Skvělý článek...

No, moje mamka je skvělá, skoro jako nejlepší kámoška. A to nemyslím proto, že by mě rozmazlovala nebo tak, vůbec ne. Zkrátka máme podobný zájmy a hodně jsem po ní zdědila povahu. Jenže táta, no, to by taky asi vydalo na celej román. Jediný mý přání je nebýt v dospělosti jako on. -_-

30 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 20:23 | Reagovat

Článek mi přijde hodně rozporuplnej. Nevím jak se ti to povedlo, ale vyvolala jsi ve mě dva různý pocity najednou. Na jedný straně tě lituju, protože vím, že mít tátu alkoholika a burana je pěkně na pytel (vlastní zkušenost), ale zase na druhou stranu na mě působí jako pubertální brečení nad tím, jaký jsou rodiče špatný že po nás něco chtějí. No nevim, neznám tvojí situaci, nebudu soudit, ale každopádně hulení není správný řešení, jak ti radí první komentář.

31 agrrrefrit agrrrefrit | Web | 28. dubna 2015 v 20:29 | Reagovat

No upřímně zajímal by mě tvůj věk. Ne to není míněno jako urážka, ale faktem je, že v pubertě si člověk bere všechno mnohem víc, i drobnost ho raní a mnohdy bere jako utrpení i věci, které tak černě nevypadají. Do svých 17 jsem své rodiče střídavě nenáviděla a pohrdala jimi. Ona větička "mě nezajímá, i kdybys měla jít šlapat chodník..." dokázala hodně ublížit. Až mnohem později jsem si to s mamkou vyříkala a člověk zjistil, že ne všechno bylo tak, jak jsem si to tenkrát brala. A že ti vyhrožujou fackama? A víš kolik já jich doopravdy chytala? I řemenem? A teď by mě nikdy nenapadlo něco takového napsat. Proč? protože až s věkem jsem zjistila, v jaké byli situaci oni. Protože až s věkem jsem pochopila některé souvislosti.  

Zkus si s nima někdy rozumně promluvit... O tom jak to cítíš a tvůj životní postoj.

32 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 20:56 | Reagovat

Hm, smutný. Taky mam matku na hovno a otce eště víc.

33 Claire Claire | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 21:26 | Reagovat

Jej, už jsem jednou komentovala, ale gratuluji k výběru! :)

Zasloužíš si to.

34 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 21:36 | Reagovat

[30]: Článek jsem psala pod vlivem vzteku a možná i hormonů, takže to asi bude některým připadat, jinak díky za názor :)

[31]:
No, před poslední hádkou lítali i facky a při hádce i brekot a hysterák (můj hysterák...), ale pročistilo se to, jen to nechci zakřiknout...

[33]: Díky, jinak mi připadá, že když jsi  článek komentovala jako první, že mi to docela přineslo štěstí...  :)

35 Proby Proby | Web | 28. dubna 2015 v 22:24 | Reagovat

Nemůžu říct, že je nemám ráda... Jen prostě mě neumí nechat žít... Moc se nesneseme a matka je starostlivá natolik, že mi ničí život... Prostě ve svém věku už leccos zvládnu a oni si tohle nemyslí, oni to ba dokonce "ví", že na věci, na které myslim přirozeně svému věku stačím, nestačím... Asi tak.. Takže tobě držim palce a ty se taky drž :)

36 Kika Kika | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 6:27 | Reagovat

musím říct, že můj vztah k rodičům se výrazně zlepšil od doby co s nimi nežiji. A zpětně si myslím, že je to tím, že jsem spoustu věcí pochopila JÁ. Ale to je na delší povídání ;)

37 hogreta hogreta | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 7:41 | Reagovat

Nechceš být stejná jako tvý rodiče, ale řítíš se po stejné cestě. Proč myslíš, že bys měla dopadnout jinak? Jsi naštvaná na otce, že je alkoholik, ale tobě samotné je 14 a nebojíš se ani alkoholu, ani hulení (a co jiné drogy?). Zlobíš se na svou matku, že se "jenom fláká, leží na gauči a vyžírá ledničku", ale sama děláš co? Kdybys nemusela chodit do školy, dělala bys celé dny co? Taky by ses jen flákala. Zlobíš se na rodiče, že tě "neuznávají", říkáš, jak jsi svéprávná osoba, ale sama nejsi schopná kohokoli uznávat (když nepočítám stejné, čtrnáctileté děti), neuznáváš autority.

S rodiči už asi nic neuděláš. Ale už jsi dost velká na to, abys dokázala udělat něco sama se sebou a nedopadla stejně jako oni, když to nechceš. Ještě máš šanci to změnit. Protože jestli budeš plynout životem takhle dál, budeš jednou úplně stejná, možná ještě horší. Držím palce, aby to s tebou nakonec opravdu dopadlo líp. A časem třeba své rodiče dokonce i pochopíš :).

38 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 9:12 | Reagovat

[37]: Suhlasim a k textu dodam, ze milujem "stvorpismenkove" slova a stale ich pouzivam, ale v tomto texte je ich trochu vela, teda nevhodnych, prebytocnych. Trochu to odpudzuje od samotnej naplne clanku.

39 Doporučuji Doporučuji | Web | 29. dubna 2015 v 17:16 | Reagovat

http://albafos.blog.cz,)

40 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 22:03 | Reagovat

[39]: naser si, ju? Reklamku si můžeš vytagovat na zastávku busu

41 Allex Allex | E-mail | Web | 1. května 2015 v 9:59 | Reagovat

Já si nedokážu představit, že bych měla takový rodiče. Jak to vůbec můžeš přežít? :/ Můj táta sice trochu pije, ale není to nic hroznýho. Maminka je v pohodě, mám ji ráda, i když někdy (poslední dobou často) nemá moc dobrou náladu a křičí na -téměř- všechny kolem. Ale zvládám to. Vykřičí se a je v pohodě.
Hlavně to nějak zvládni a přežij! Vyjdi si třeba ven s kámošema ať nemusíš být doma. ;) Hodně štěstí (myslím to upřímně).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama